Dostępna Szkoła

Dostępna Szkoła logotyp projektu Dostępna Szkoła grafika przedstawia front budynku szkolnego z flagą oraz zegarem w kolorze granatowym, poniżej zielono-niebieski napis Dostępna Szkoła

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. To miejsce, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb.

Dostępna szkoła to szkoła dla każdego.

Nasz projekt powstał, aby pomóc szkołom w likwidacji barier z zakresu dostępności. Oferujemy wsparcie merytoryczne oraz finansowe dla 60 szkół podstawowych z całej Polski, gotowych do przetestowania Modelu Dostępnej Szkoły.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projekcie.

Źródło: https://model.dostepnaszkola.info/

Model Dostępnej Szkoły

Celem wdrożenia prezentowanego Modelu Dostępnej Szkoły (MDS) jest poprawa dostępności szkół podstawowych poprzez eliminowanie barier w różnych obszarach:

• architektonicznym,
  • technicznym,
  • edukacyjno-społecznym,
  • związanym z organizacją, procedurami i zatrudnieniem oraz kompetencjami kadry.

Model zakłada stopniowe osiąganie przez szkoły zdefiniowanych poziomów dojrzałości.

Źródłó: https://model.dostepnaszkola.info/