Wycieczka do Brzeska przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Szczurowej i Rudy-Rysiu

Utworzono dnia 09.06.2022

We wtorek 7 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka oddziałów przedszkolnych ze Szczurowej i Rudy-Rysia do Brzeska.

Dzień rozpoczęliśmy od odwiedzenia Jednostki Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku. Głównym celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z pracą strażaków oraz zadaniami jakie na co dzień wykonują. Dzieci zobaczyły miejsce, gdzie straż odbiera wszystkie zgłoszenia alarmowe. Następnie obejrzały filmy rysunkowe o wymowie edukacyjnej. Po obejrzeniu bajek przedszkolaki wraz ze strażakami zwiedziły garaż z samochodami strażackimi. Dzieci były zachwycone, kiedy zobaczyły bogato wyposażone wnętrze i osobiście mogły przejechać się wozem strażackim. Ukoronowaniem wizyty było gaszenie pożaru. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki podziękowały bardzo gorąco i serdecznie strażakom. Życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach w pracy, a w zamian za to strażacy poczęstowali wszystkich cukierkami. Wizyta w straży zakończyła się pamiątkowym zdjęciem przed wozem strażackim.

Kolejnym miejscem, które odwiedziły dzieci była biblioteka w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Po bibliotece oprowadziła przedszkolaki Kicia Kocia. Dzieci odwiedziły Komnatę Bajek, czytelnię i wypożyczalnię. Dowiedziały się, jakie książki mogą wypożyczać oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Obejrzały również przedstawienie pt. „Gdzie zaginął Kopciuszek?”. Przedszkolaki po raz kolejny były zachwycone zarówno spotkaniem z Kicią Kocią oraz przedstawieniem teatralnym.

Na zakończenie naszej wyprawy odwiedziliśmy Lililand. Czas spędzony w sali zabaw był radosny i bardzo aktywny. Dzieci świetnie bawiły się w basenach z kulkami, na zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych, a także korzystały z innych atrakcji, które znajdowały się w obiekcie.
Cały dzień był bardzo udany i pełen wrażeń, o których dzieci szybko nie zapomną.

Koszty podróży pokrył Urząd Gminy Szczurowa.

Monika Mularz

Utworzono dnia 09.06.2022, 14:02