Wigilia - Oddział przedszkolny Rudy-Rysie

Utworzono dnia 14.01.2022

Zgodnie z tradycją przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się „Spotkanie opłatkowe” z udziałem rodziców. Przepiękna scenografia przygotowana z tej okazji nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały wigilijny stół, na którym zagościły tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców. Następnie zgodnie z tradycją było: sianko pod obrusem, słuchanie Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, pyszny barszczyk, uszka przygotowane przez rodziców, ciasto, owoce, wspólne kolędowanie, obdarowanie rodziców upominkami wykonanymi przez dzieci.  „Spotkanie opłatkowe” pozwoliło zebranym poczuć klimat zbliżających się świąt, pełnych ciepła, radości i bliskości.

Monika Mularz

Wigilia - Oddział przedszkolny Rudy-Rysie