Dzień jabłka - oddział przedszkolny Rudy-Rysie

Utworzono dnia 04.10.2022

28 września w Oddziale Przedszkolnym w Rudy Rysiu przedszkolaki obchodziły „Dzień Jabłka”- święto, którego celem jest zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych.

W tym dniu dzieci przyszły ubrane w barwy jabłkowe. Królowała czerwień, zieleń i kolor żółty. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?

Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć.  Przedszkolaki po części teoretycznej przeszły do części praktycznej a mianowicie przygotowały z pomocą pan szarlotkę, zrobiły sok jabłkowy i pyszne kompoty z jabłuszek. Po degustacji pysznej szarlotki dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych - jabłek.

Monika Mularz

Dzień jabłka - oddział przedszkolny Rudy Rysie