Z Dębna na Olimp

Utworzono dnia 07.11.2022

28 października br. uczniowie z klas V-VI, wraz z nauczycielami – Lucyną Gut, Jolantą Łobodą i Małgorzatą Tracz, uczestniczyli w wycieczce do Dębna. Tam wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której poznali życie w średniowiecznym zamku, poznali sposoby przyrządzania oraz przygotowywania i gromadzenia zapasów, jak również tajniki leczenia ziołami. Zwiedzili także zamek, w tym lochy z narzędziami tortur.

Jednak głównym punktem wycieczki był udział uczniów w spektaklu „Widziane z Olimpu” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur. Przedstawiał on historię powstania świata i rodzaju ludzkiego na podstawie mitologii greckiej. Widzowie dzięki przedstawieniu mogli dowiedzieć się między innymi, dlaczego Prometeusz dał ludziom ogień, co było w puszcze Pandory oraz czym był Hades.

Uczestnicy wycieczki wrócili do domu szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Tracz

Z Dębna na Olimp