WYJAZD KLAS DRUGICH I TRZECICH NA MUSICAL EKOLOGICZNY

Utworzono dnia 29.01.2024

„ Bo czasem są ważniejsze sprawy

niż napełnianie brzucha:

to cieszyć się, że jesteś tu,

twojego głosu słuchać.

I płynąć z tobą przez ten świat,

który jest całym cudem

Choć ciemność czyha na nas w krąg

I sypie w oczy brudem”

Dnia 26 stycznia 2024r. uczniowie klas 2 i 3 Zespołu Szkół w Szczurowej udali się do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku na musical ekologiczny pt.: „ Maja ratuje planetę”.

Słowa piosenek z musicalu Teatru Moich Marzeń „ Maja ratuje planetę” towarzyszą podróży małej dziewczynki Mai, poprzez światy czterech żywiołów. Dziewczynka poznaje nowych przyjaciół: szalonego Lisa Lucka, wrażliwą i kochającą Fokę Fifi, oschłego, ale sprawiedliwego Śledzia Harrego            i swojego rówieśnika Radka Odpadka. Od nich dowiaduje się, że światom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo przez nienasyconą chciwość dorosłych zgromadzonych pod wodzą Wielkiego Motorniczego, dowodzącego złowrogą Machiną. Dziewczynka postanawia pomóc nowym przyjaciołom i odkrywa niesamowite miejsca kryjące się tak blisko, a tak rzadko zauważane.

Pełni wrażeń i uświadomieni jakie zagrożenia czyhają na ludzi i zwierzęta wróciliśmy do szkoły. Przekaz co tak naprawdę jest ważne w życiu i jak należy dbać o środowisko pozostanie na długo w naszej pamięci.

Renata Caban

WYJAZD KLAS DRUGICH I TRZECICH NA MUSICAL EKOLOGICZNY