Wyjątkowa lekcja historii

Utworzono dnia 07.11.2022

3 listopada br. przedstawiciele  społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Szczurowej wraz  z nauczycielami, delegacją Urzędu Gminy Szczurowa oraz przedstawicielami GCKCiS  uczestniczyli  w uroczystościach poświęconych Bohaterowi Ojczyzny i Poecie Józefowi Aleksandrowi Gałuszcze.

Msza święta, która odbyła się w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, zainicjowała uroczystość. Po wspólnej modlitwie uczestnicy ceremonii  wysłuchali okolicznościowych przemówień, a następnie na grobie poety zostały złożone wieńce i znicze. Asystę wojskową zapewnił 21 Batalion Logistyczny 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.  Grób Józefa  Gałuszki został wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski.

Składamy serdecznie podziękowania Wójtowi Gminy Szczurowa Panu Zbigniewowi Moskalowi oraz panu Dariuszowi Giemzie – inicjatorowi wydarzenia  za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia w uroczystościach  upamiętniających jednego z najwybitniejszych poetów Polski międzywojennej.

Katarzyna Biedrońska

Wyjątkowa lekcja historii