Wycieczka integracyjna ósmoklasistów

Utworzono dnia 07.10.2021

29 września br. uczniowie klas ósmych naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, udali się do kina w Tarnowie na film „Czarny młyn”.

Fabuła filmu powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Jest to wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Z każdym dniem coraz bardziej zaczynają fascynować bohaterów górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria niesamowitych zdarzeń, które wystawią na próbę ich przyjaźń.

Po obejrzeniu filmu jedna grupa uczestników wycieczki udała się do parku trampolin FLY PARK, druga zaś spacerowała uliczkami Tarnowa, przede wszystkim szlakiem Kultury Żydowskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pamiątki judaistyczne: bimę – pozostałość po synagodze, łaźnię rytualną oraz kirkut.

Wyjazd było miłą odskocznią od nauki. Pozwolił też młodzieży miło spędzić czas.

Małgorzata Tracz

Wycieczka integracyjna ósmoklasistów