Wycieczka do Sandomierza

Utworzono dnia 14.11.2022

Dnia 9 listopada 2022 roku uczniowie klas I-III Szkoły Branżowej Zespołu Szkół w Szczurowej  w ramach projektu „Poznaj Polskę” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę jednodniową autokarową do Sandomierza.

O godzinie 7.50 na parkingu szkolnym była zbiórka. Zgodnie z planem dotarliśmy na miejsce o godzinie 10.30. Po spotkaniu z przewodnikiem uczniowie rozpoczęli swoją wycieczkę od spaceru po Starym Mieście. Podczas spaceru uczniowie zapoznali się z historią bramy centralnej prowadzącej do miasta, kościołami znajdującymi się w ścisłym centrum, zobaczyli sprzęty, które były używane do kręcenia słynnego serialu „Ojciec Mateusz”. Następnie udaliśmy się do Okręgowego Muzeum w Sandomierzu, Domu Długosza.  Tutaj uczniowie zapoznali się z historią Sandomierza, zobaczyli sztukę starożytną, monety, które były w obiegu w tamtych latach, instrumenty muzyczne, szaty królewskie oraz dużo innych wartościowych rzeczy. Na posiłek poszliśmy do lokalnej restauracji. Zwiedzanie zakończyliśmy około godziny 16.00.

To był naprawdę udany dzień. Nieco zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do domów około godziny 18.00.

Anatol Rapicki

Wycieczka do Sandomierza