Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 18.04.2024

17 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd rozpoczął się spacerem po rynku krakowskim.  Uczniowie zobaczyli Kościół Mariacki oraz  usłyszeli hejnał i poznali jego historię. Zakupili pamiątki w Sukiennicach.

Następnie obejrzeli spektakl pt.: „ Przygody Tomka Sawyera”. Historia opowiada o chłopcu -sierocie , który wraz ze swoimi przyrodnim bratem Sidem mieszkał u swojej ciotki  o imieniu Polly. Niesforny bohater dostarczał opiekunce mnóstwa zmartwień, ponieważ ciągle popadał w liczne kłopoty.  Podczas przedstawienia  doświadczyliśmy różnych emocji: od ogromnej radości i wybuchów śmiechu -  podczas wątków komediowych, aż po łzy wzruszenia i smutek w czasie niebezpiecznych przygód chłopca.

Przepiękną opowieść o przygodach Tomka uczniowie  obejrzeli w krakowskim Teatrze Groteska. Po obejrzeniu jej zgodnie stwierdzili, że było to przepiękne i bardzo wartościowe przedstawienie.

Mamy nadzieję, że każdy wyciągnie z oglądniętego przedstawienia własne wnioski i zastosuje je w razie konieczności w przyszłości, żeby uniknąć problemów jakie miał główny bohater.

Justyna Solak

Wycieczka do Krakowa