Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 11.10.2021

6 października  br. uczniowie klas: 2a, 2b i 3b wraz z wychowawcami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Krakowa. Zwiedzanie królewskiego miasta rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, gdzie podziwialiśmy zabytkowy zamek, a także z uwagą słuchaliśmy przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał nam o dawnych dziejach związanych z tym miejscem. Następnie zeszliśmy do Smoczej Jamy, gdzie nad Wisłą spotkaliśmy smoka, ziejącego ogniem. Podążając Plantami w stronę Rynku Głównego, zatrzymaliśmy się na chwilę  pod oknem papieskim przy Placu Franciszkańskim. Na Rynku Głównym zwiedziliśmy Sukiennice i wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Tutaj dokonaliśmy zakupu pamiątek dla siebie i najbliższych. Przechodząc  ulicą Floriańską dotarliśmy do Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Ostatnim etapem wycieczki był udział w warsztatach teatralno – plastycznych dotyczących legend o Krakowie i Nowej Hucie. Do Szczurowej wróciliśmy zadowoleni i pełni miłych wrażeń.

Kierownikiem  wycieczki była Pani Elżbieta Grzesik - Oleksyk, a opiekunami - Iwona Czesak i Małgorzata Strąg.

Elżbieta Grzesik-Oleksyk

Wycieczka do Krakowa kl. II i III