Wizyta w Dworze Kępińskich

Utworzono dnia 31.03.2023

W Szczurowej mamy piękny Dwór Kępińskich. Obecnie mieści się tam Biblioteka Publiczna. Zabytkowe wnętrze budynku robi wrażenie na odwiedzających go.

Nasze przedszkolaki w dn. 30.03.2023 r. razem z wychowawczynią p. Anetą Szot i bibliotekarką p. Marcelina Pajor, wybrały się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Szczurowej. Po dworku oprowadziła je p. Kierownik -  Teresa Klamka. Opowiedziała dzieciom, jak można zostać czytelnikiem, pokazała, gdzie znajdują się książeczki dla nich przeznaczone. Przedszkolaki odpowiadały też na pytania dot. ilości zbiorów bibliotecznych.

Następnie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych. Kolorowały z zaangażowaniem pisanki oraz wybrane postacie z bajek. Później brały udział w zabawach aktywizujących przygotowanych przez p. Teresę. Dzieci losowały zadania i wykonywały je, bawiły się w „Głuchy telefon” oraz grę związaną z książką. Uczestniczyły w kalamburach, prezentując pozostałym rówieśnikom wybrane zwierzątka.

Czas  w bibliotece minął szybko. Przedszkolaki spędziły go w miłej i wesołej atmosferze.

Dziękujemy p. Kierownik za zaproszenie oraz przeprowadzone zajęcia, które zorganizowano w ramach współpracy dotyczącej realizacji programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Marcelina Pajor

Wizyta w Dworze Kępińskich