Wizyta na cmentarzu przedszkolaków z Oddziału przedszkolnego w Rudy Rysiu

Utworzono dnia 03.11.2022

Dnia 28 października 2022r.  z okazji nadchodzącego Święta Zmarłych przedszkolaki  z Oddziału Przedszkolnego w Rudy Rysiu wraz z wychowawczynią wybrali się na cmentarz, aby zapalić znicze, złożyć wiązanki na grobach żołnierzy oraz minutą ciszy i modlitwą uczcić pamięć poległych w czasie I Wojny Światowej żołnierzy.

Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. W czasie wycieczki, przedszkolaki przypomniały tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii oraz to jak należy zachowywać się na cmentarzu, by uszanować pamięć zmarłych i nie zakłócać spokoju osób odwiedzających to miejsce.

Monika Mularz

Przedszkolaki z Oddziału przedszkolnego w Rudy Rysiu na cmentarzu