Walentynki 2024

Utworzono dnia 08.02.2024

8 lutego 2024r. w Zespole Szkół w Szczurowej odbyła się akademia pod hasłem „Walentynkowa podróż do krainy miłości”. Obecni i byli wychowankowie świetlicy szkolnej chcieli podziękować Pani Dyrektor Joannie Ozorce-Krawczyk, Pani Wicedyrektor Dorocie Gurgul, Wójtowi Gminy Szczurowa Panu Zbigniewowi Moskalowi, Kierownik Wydziału Inwestycji Pani Teresie Sznajder oraz Kierownik ZOSiP Pani Elżbiecie Gądek za czas i trud poświęcony przy pracy nad organizowaniem modernizacji naszej świetlicy, a ponadto zaprezentować przygotowany montaż słowno-muzyczny wszystkim nauczycielom i uczniom szkoły.

Piosenką o Walentynkach i radosnym tańcem do melodii z lat 70-tych w wykonaniu najmłodszych  rozpoczęło się nasze spotkanie. Skecz ukazujący realia życia w czasach PRL-u wprowadził wszystkich w dobry nastrój - starsi mogli powspominać… młodsi mogli się zdumieć... Podczas występu zaprezentowano także piosenki i wiersze ukazujące różne oblicza miłości, takie jak miłość do Boga i bliźnich, do dziadków i rodziców, do zwierząt, muzyki i swoich pasji. W rozmyślaniach nad pytaniem „Co to miłość?” pomagały dźwięki wiolonczeli i serduszka z wypisanymi cechami miłości. Występ zakończył taniec współczesny w wykonaniu grupy jedenastu dziewcząt i spadające „z nieba” płatki róż.

Przygotowania do akademii trwały od października, a wzięło w niej udział 56 uczennic i uczniów z klas od 1 do 8, którzy swoją pierwszą wspólną próbę mieli na niespełna tydzień przed akademią, aby całość występu jak najdłużej utrzymać w tajemnicy… Cały scenariusz znała tylko Pani Dyrektor i nauczycielki przygotowujące uczniów: Ewa Badzioch i Anna Całka-Kosała.

Dyrektor szkoły Pani Joanna Ozorka-Krawczyk, korzystając z obecności całej społeczności szkolnej, odczytała podziękowania przekazane przez Panią Janinę Cieślę z CARITAS w Szczurowej dla członków Szkolnego Klubu Wolontariusza i ich opiekunów, Renaty Caban i Anny Całki-Kosały, za zorganizowanie bożonarodzeniowej akcji na rzecz starszych i samotnych mieszkańców parafii Szczurowa. Nawiązując tym samym do tematyki akademii o miłości i bezinteresownym poświęcaniu czasu bliźnim.

Pragniemy serdecznie podziękować zaproszonym gościom za uświetnienie swoją obecnością naszej „Walentynkowej wyprawy do krainy miłości”.

Dziękujemy Pani Magdalenie Małek za przygotowanie ręcznie robionych upominków dla gości, a także rodzicom uczniów występujących oraz Szkolnej Radzie Rodziców za okazaną pomoc i wsparcie.

Niech dobro wypiera zło, a miłość niech wszystko zwycięża!

Anna Całka-Kosała

Ewa Badzioch