W świecie legend – projekt czytelniczy w kl. II b

Utworzono dnia 31.03.2023

Kto z nas nie słyszał o Smoku wawelskim. Prawie każde dziecko zna tą legendę. Mniej znane podanie  krakowskie to O krakowskich psach i kleparskich kotach. Oba te teksty znajdziemy w książce pt.: O krakowskich psach i kleparskich kotach: polskie miasta w baśni.

Drugoklasiści zrealizowali projekt czytelniczy na podstawie przerobionej lektury. Dzieci wraz z wychowawczynią p. Renatą Caban przeczytały wspomniane wyżej podania. Następnie wykonały tematycznie z nimi związane rysunki, pokolorowały m.in.: herb Krakowa. Rozwiązały quiz i zrobiły karty pracy.

Posumowaniem projektu była zabawa aktywizująca, która polegała na ukrywaniu opakowań z Kinderniespodzianek zawierających zagadkę. Następnie uczniowie szukali jej, po znalezieniu przeczytali zagadki i podali prawidłowe rozwiązania.

Ta aktywizująca forma pracy bardzo przypadła dzieciom do gustu. Drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem szukali ukrytych niespodzianek. Uczniowie poradzili sobie z wszystkimi przewidzianymi dla nich zadaniami wzorowo.

Marcelina Pajor

W świecie legend – projekt czytelniczy w kl. II b