Tydzień z piłką ręczną

Utworzono dnia 27.04.2023

Ten tydzień obfitował w turnieje szczypiorniaka. W poniedziałek dziewczęta z naszej szkoły grały zawody powiatowe w ramach Igrzysk Dzieci w Gnojniku. Niestety po meczach grupowych, gdzie przegrały z rówieśniczkami z Porąbki Uszewskiej 2:0 i zremisowały z Jasieniem 2:2,  nie zakwalifikowały się do dalszych gier. Zawodniczki  nie wykorzystały swojego potencjału, jaki w nich jest – uważa opiekun drużyny Robert Dzień. Stać je naprawdę na więcej,  ale stres spowodowany udziałem w zawodach sprawił, że ich gra nie była taka, jak powinna.

Dzisiaj natomiast dwie drużyny chłopców rywalizowały w  turniejach:  powiatowym w Szczurowej i rejonowym w Tarnowie.  Nasi reprezentanci z rocznika 2010 i młodsi dobrze zaprezentowali się w swojej hali. Wygrali swoją grupę, pokonując drużynę z Porąbki Uszewskiej 3:1 i z Iwkowej 5:4.

W półfinale zwyciężyli z Borzęcinem 3:0 i dopiero w finale musieli uznać wyższość drużyny z Porąbki Uszewskiej, z którą tym razem przegrali 2:0. Skład wicemistrza powiatu: Norbert Chabura, Filip Wojnicki, Jarosław Żelazo, Emilian Biale, Adam Molenda, Wiktor Czuj, Tomasz Daniel, Hubert Michałowski, Jan Dzień, Gabriel Skura, Filip Siudut.

Na wysokim poziomie była rywalizacja chłopców z klas siódmych i ósmych grających  w półfinałach wojewódzkich w Tarnowie.  Po ciężkich meczach, nasi reprezentanci ulegli drużynom zarówno ze Skrzyszowa, jak i Tarnowa zajmując ostatecznie trzecie miejsce w tych zawodach.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

Robert Dzień

Tydzień z piłką ręczną