Szlakiem Orlich Gniazd

Utworzono dnia 05.06.2023

W dniu 31 maja uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych  udali się Szlakiem Orlich Gniazd.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był zamek w Ojcowie, następnie malowniczą trasą udaliśmy się wzdłuż Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej. Dotarliśmy również do Maczugi Herkulesa. Kolejnym punktem programu był zamek w Ogrodzieńcu, zbudowany za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tuż obok mieliśmy okazję odwiedzić Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie umieszczonych zostało 35 urządzeń, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jak działają podstawowe prawa fizyki, były to wspaniałe i emocjonujące doświadczenia dla całej naszej grupy. Ostatnim punktem wycieczki, była Pustynia Błędowska, która nazywana jest Polską Saharą, i to właśnie ona wzbudziła wśród nas najwięcej emocji tego dnia. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wieczorem wróciliśmy do naszych domów.

W tym dniu opiekowały się nami panie: Lucyna Gut, Dorota Bieniek-Przepiórka, Beata Stępak, Vitalina Pastuch i Justyna Turaczy.

Justyna Turaczy

Szlakiem Orlich Gniazd