Szkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. II „Zgadnij, z jakiej jestem książki?”

Utworzono dnia 04.05.2023

Na stronach książek znajdujemy wielu bohaterów. Jedni są dobrzy, inni źli. Niektóre postacie mogą stanowić dla nas inspirację oraz wzór do naśladowania, ale są i takie, z których nie powinniśmy brać przykładu. Stanowią dla nas przestrogę.  Dzięki literaturze pisarze od pokoleń przekazują uniwersalne nauki i wzorce swoim czytelnikom.

Uczniowie klas drugich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Zgadnij, z jakiej jestem książki?, zorganizowanym w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Drugoklasiści mieli za zadanie przeczytać kilka tekstów z książek zakupionych w ramach wspomnianego wyżej programu. Czytali m.in.: „Toruńskie pierniki”, „O szlachetnym Gryfie i pięknej Syrenie” oraz „Wiano świętej Kingi” – legendy pochodzące ze zbioru „O krakowskich psach i kleparskich kotach”. Zapoznali się z rozdziałami: „Tajemniczy ogród” i „Zezuś” zawartych w „Drzewie do samego nieba” Marii Terlikowskiej oraz „Boże Narodzenie” z książki „Dziadek i niedźwiadek” Rafała Wierzbickiego.

Następnie napisali test zawierający pytania z ww. pozycji. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, odpowiadając na pytania. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo Wiktoria Bogusz kl. II a i Klaudia Matyja kl. II b

II miejsce – Nikola Banaś kl. II a

III miejsce – Konrad Świadek kl. II b

Ponadto w konkursie wzięły udział: Emilia Ciastoń kl. II a,  Liliana Hanek kl. II a oraz Kateryna Kozenko kl. II a

Gratulujemy laureatom, oraz pozostałym uczestnikom konkursu. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Marcelina Pajor

Szkolny Konkurs Czytelniczy dla kl. II „Zgadnij, z jakiej jestem książki?”

Utworzono dnia 04.05.2023, 14:22