Spotkanie ze strażakami

Utworzono dnia 08.02.2024

W dniu 07 lutego 2024r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczurowej strażacy: Karol Hanek, Mateusz Wojcieszek i Mateusz Niewola. Tematem  spotkania  było  przybliżenie  uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Straży  Pożarnej.

Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich oraz z oddziału przedszkolnego z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, usuwania gniazd szerszeni, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i jak powiadomić służby ratownicze oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa zwłaszcza podczas spędzania czasu wolnego w trakcie ferii zimowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia ze strażakami.

Składamy serdeczne podziękowania naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.

Renata Caban

Spotkanie ze strażakami