Spotkanie przy kawie i herbacie

Utworzono dnia 01.06.2023

Spotkania z ciekawymi ludźmi pozwalają na wymianę doświadczeń oraz zdobycie nowych. Uczą, bawią i rozwijają. Służą wzajemnemu poznaniu się, nawiązywaniu relacji, a także dialogu społecznego.

W czasie wizyty w naszej szkole pan Paweł Beręsewicz-autor książek dla dzieci i młodzieży, przedstawił uczniom swój dorobek zawodowy. Wspomniał o pracy nauczyciela angielskiego w warszawskim liceum oraz tłumacza języka angielskiego.

Rozmowę warto osłodzić sobie odrobiną kawy lub herbaty.  Pisarz wybrał spośród obecnych, dwóch uczniów, z którymi przeprowadził interesujący dialog. W czasie rozmowy poruszył kwestię manipulacji opinią publiczną w mediach społecznościowych, oszukiwania dla korzyści finansowych. Zaprezentował zebranym swoje powieści: „Szeptane” oraz „Mąciciel”.

Następnie zaproponował młodzieży zabawę sprawdzającą refleks, koncentrację uwagi i pamięć słuchową. Wybrane osoby miały za zadanie usiąść na krześle w momencie usłyszenia wyrazu zawierającego odpowiednią głoskę. Okazało się, że nie jest to takie proste.

Uczniowie mogli też kierować do autora pytania oraz otrzymać autograf. Dziękujemy za mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że młodzież dzięki niemu doceni wartość czytania w życiu człowieka. Wizytę zorganizowano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Szczurowa pana  Zbigniewa Moskala – który przeznaczył środki finansowe na spotkanie autorskie.

Marcelina Pajor

Spotkanie przy kawie i herbacie