Spotkania profilaktyczne dla uczniów

Utworzono dnia 11.06.2021

W dniach 8 i 11 czerwca w naszej szkole uczniowie wszystkich klas wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych mających na celu podniesienie ich świadomości podczas korzystania z sieci. Ponadto prowadzący zwracali uwagę na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem znajomości w Internecie, które mogą okazać się niewłaściwe, ukazywaniem roli rodziny, przyjaciół, priorytetów, relacji młodych ludzi z najbliższymi oraz propagowali inne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Spotkania zorganizowane zostały w 4 grupach wiekowych, najmłodsi uczniowie wzięli udział w pokazie iluzjonisty podczas którego mieli okazję zobaczyć nie tylko magiczne sztuczki a nawet wziąć w nich udział ale także usłyszeli wiele cennych informacji na temat korzystania z Internetu, gier, sposobów na spędzanie wolnego czasu. Pozostali uczniowie z klas 2-8 zobaczyli spektakle profilaktyczne dot. zjawiska cyberprzemocy, głównie wykorzystywania dzieci w trakcie nawiązywania znajomości do zdobywania cennych informacji a później konsekwencji z tego wynikających. Zaprezentowane zostały one z nutką humoru tak, aby przekazać uczniom wiedzę i cenne informację a przy tym dobrze się bawić.

Niebezpieczeństwa czyhające w sieci mogą objąć każdego, ważne aby umieć je rozpoznać i zareagować we właściwy sposób. Dziękujemy Grupie Artystyczne BEST za przeprowadzone spotkania, elastyczność i dostosowanie ich do potrzeb szkoły i  naszych uczniów.

Działania sfinansowane zostały przez Urząd Gminy w Szczurowej, koordynatorem był pedagog szkolny.

Kinga Gurak-Gicala

Spotkanie profilaktyczne dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Szczurowej

Utworzono dnia 11.06.2021, 21:32