,, Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię…”
/J.W. Goethe/
2 września 2024 roku oficjalnie pożegnaliśmy wakacje. Uczyniliśmy to montażem słowno-muzycznym, a wiec nie zabrakło wesołych piosenek, wierszy czy scenek z życia szkoły. Uczniowie w galowych strojach mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię”, które wyeksponowane zostało na dekoracji aby przypomnieć nam i uzmysłowić, „że im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi”.
Początek września 2024 roku to nie tylko koniec beztroskich wakacji, ale również 85 rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 80 rocznica wielkiego zrywu patriotycznego jakim było Powstanie Warszawskie. Jak przystało na prawdziwych patriotów również te dwie bardzo ważne dla każdego Polaka rocznice nie umknęły naszej uwadze. Pochyliliśmy się nad nimi i przypomnieliśmy historię tamtych dni, aby pamięć o bohaterach nigdy nie zginęła, bo to właśnie ich odwaga miała „[…] w sobie geniusz, potęgę i magię”.
Ten uroczysty i jakże ważny dla całej naszej szkolnej społeczności dzień uświetnili przybyli goście: Wójt Gminy Szczurowa pan Zbigniew Moskal, Ksiądz prałat Wiesław Majka, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Jawień, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu Bogusława Daniel-Zieja, sołtys Szczurowej Monika Giemza.
Nad całością wydarzenia czuwała jak zwykle pani dyrektor szkoły Joanna Ozorka – Krawczyk oraz pani wicedyrektor – Dorota Gurgul. Dziękujemy panu wójtowi oraz przewodniczącemu Rady Gminy za ciepłe słowa otuchy i wsparcia oraz zachęcenia nas do rzetelnej i wytrwałej pracy.
Na koniec uroczystości głos zabrała nasza pani dyrektor, która w swoim przemówieniu odniosła się i nawiązała do myśli przewodniej akademii, a mianowicie do sentencji J. W. Goethego „Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię…”. Pani Joanna Ozorka- Krawczyk wspomniała o czterech filarach odwagi, jakimi są: wiara we własne możliwości, ryzyko, podjęcie decyzji, zaangażowanie. Pani dyrektor zachęcała nas do wytrwałości w uczynionych przez siebie postanowieniach edukacyjnych, a także do spokoju w relacjach oraz wzajemnego wspierania się na gruncie klasy, szkoły i rodziny. Podkreśliła również, że odwaga to także przyznanie się do błędu. Wyciągnijmy więc wnioski z tej żywej lekcji życia i bądźmy szlachetnie odważni, obdarzajmy się szacunkiem, pamiętajmy o tych, co walczyli za naszą Ojczyznę, doceniajmy rzetelną wiedzę.
Pani Ewa Borowiec, pani Hałyna Seńczyk, pani Małgorzata Tracz oraz pani Małgorzata Wojtala pragną podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowaniu akademii. Dziękujemy: Julii Gicali, Katarzynie Czarnej, Milenie Łucarz, Milenie Pawlik, Pawłowi Siudutowi, Janowi Szafrańcowi, Izabeli Sznajder, Andrzejowi Antosowi, Julianowi Grzywińskiemu, Roksanie Romanowskiej, Aleksandrze Tracz, Adrianowi Czujowi, Annie Czesak, Julii Stec, Weronice Piękosz, Nikoli Pająk, Emilianowi Biale, Norbertowi Chaburze, Jakubowi Piękoszowi, Filipowi Wojnickiemu.
Małgorzata Wojtala