Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

Utworzono dnia 25.04.2023

Jazda figurowa na lodzie to niezwykła umiejętność. Wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów wymaga lat treningu oraz talentu. Łyżwiarki i łyżwiarze od zawsze wzbudzają powszechny podziw oraz zainteresowanie publiczności na całym świecie.

Przedszkolaki wraz z uczniami naszej szkoły w dn. 24.04.2023 r. uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Dzieci oraz opiekunowie: panie Elżbieta Grzesik-Oleksyk, Dorota Gargul, Beata Czachurska-Hełpa, Iwona Czesak, Stanisława Bernady, Aneta Szot, Monika Mularz oraz Marcelina Pajor, udali się na rewię na lodzie.

Na lodowisku przy dźwiękach muzyki i licznych efektów specjalnych uczestnicy wycieczki podziwiali występy łyżwiarzy oraz łyżwiarek. Przedstawienie zostało oparte na „Niezwykłych przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana.

Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Oglądane widowisko wszystkim się bardzo podobało. Było ciekawie zaaranżowane, przygotowana scenografia interesująca, a występujący zaprezentowali profesjonalną choreografię.

Marcelina Pajor

Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

Utworzono dnia 25.04.2023, 10:19