Przygotowujemy pizzę!!!

Utworzono dnia 22.04.2024

Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Pizza zawsze była jednym z podstawowych dań kuchni włoskiej. Chociaż wywodzi się z wyraźnie neapolitańskiej kultury, jest obecnie szeroko rozpowszechniona we Włoszech i na całym świecie.

Klasa 7a wraz z wychowawcą postanowiła przygotować pizzę według własnych pomysłów
 i z własnymi składnikami.

Przepisów na przygotowanie tego dania jest bardzo wiele.

Klasa 7a podaje poniżej swój własny, który możecie wypróbować.

Smacznego!!!

Ciasto na pizzę przepis

Składniki

200 g Mąki Manitoba

300 g Mąki 00

300 ml Wody

35 g Oliwy z oliwek extravergine

5 g Drożdży

10 g Soli

Sposób przygotowania

Aby przygotować ciasto na pizzę, wlej wodę w temperaturze pokojowej do kubka, dodaj świeże drożdże i wymieszaj łyżeczką, aby całkowicie się rozpuściły. Idealna temperatura wody to 25 °C.
Można również zrobić podstawowe ciasto w mikserze spiralnym, przy użyciu haka, pracując ze średnio-niską prędkością.

Do miski wsyp mąkę Manitoba i mąkę 00, następnie stopniowo, cienkim strumieniem, wlewaj około połowę rozczynu drożdży, mieszając rękami. Dodaj również sól, wlej resztę rozczynu drożdży i kontynuuj mieszanie rękami, aż ciasto będzie bardziej jednorodne. Wlej również oliwę, zawsze stopniowo i cienkim strumieniem, ciągle ugniatając, aż zostanie całkowicie wchłonięta. Tak uformowane ciasto przełóż do miski, przykryj folią spożywczą i odstaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu. Dla wygody miskę można włożyć do wyłączonego piekarnika, ale z włączonym światłem, aby temperatura wewnątrz wynosiła 26 – 28 °C. Ciasto powinno podwoić swoją objętość po 2 godzinach. Wyrośnięte ciasto przenieś ponownie na blat, delikatnie przewracając miskę, i podziel na dwie połowy za pomocą noża do ciasta. Jeśli konieczne, powierzchnię można posypać odrobiną mąki. Zagnij i złóż ponownie każdą połowę w kierunku środka, następnie odwróć i zacznij kręcić kulki: manipuluj kulki obracając je rękami na blacie, zbliżając do siebie, a następnie kilkakrotnie odsuwając, aż będą gładkie i regularne. Odstaw kulki do podrośnięcia na kolejne 30 minut, przykryte folią lub szmatką, zanim będziesz mógł rozłożyć, rozciągnąć, doprawić ciasto na pizzę według własnego gustu i smaku, i upiec.

Karolina Góra

Przygotowujemy pizzę!!!