Projekt czytelniczy „Przystanek lektura – „W pustyni i w puszczy”

Utworzono dnia 15.03.2023

Powieść „W pustyni i w puszczy” na pierwszy rzut oka może młodego człowieka przerazić ilością stron i rozdziałów. Jednak  po zapoznaniu się z jej ciekawą treścią i niezwykłymi bohatera, a przede wszystkim zdarzeniami, które rozgrywają się pod gorącym słońcem Afryki, może stać się źródłem inspiracji.

Tak właśnie stało się w przypadku uczniów klasy 6a, którzy na lekcji języka polskiego tworzyli w grupach gry planszowe dotyczące lektury. Wcześniej jednak, korzystając z książek  zakupionych w ramach projektu czytelniczego NPRCZ, wyszukiwali informacje na temat egzotycznych roślin i zwierząt, niezwykłych zjawisk przyrodniczych, warunków klimatycznych, zwyczajów i obrzędów mieszkańców Afryki.

Efekty pracy były zaskakujące. Brawo!

Małgorzata Tracz

Projekt czytelniczy „Przystanek lektura – „W pustyni i w puszczy”

Utworzono dnia 15.03.2023, 11:38