Potrójne święto!

Utworzono dnia 23.06.2021

W dniu 1 czerwca  w Szkole Podstawowej w Szczurowej uczniowie klas pierwszych obchodzili  kilka uroczystości, a były to: Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka oraz pasowanie  na ucznia. W uroczystości uczestniczyli: Pani Dyrektor Alina Oleksy, Pani Wicedyrektor – Urszula Rzeźnik, Pani Halina Święch – zastępca Wójta  Gminy Szczurowa, Księża, i Rodzice. Pierwszoklasiści doczekali się w końcu swojego ślubowania, które tradycyjnie miało się odbyć na początku roku szkolnego. Plany jednak się zmieniły, bo z powodu pandemii, władze wprowadziły naukę zdalną. Po powrocie  do systemu nauczania stacjonarnego, aby tradycji szkoły zadość się stało, a dzieciakom nie brakowało radości, pierwszaki pod kierunkiem swoich wychowawców: Elżbiety Grzesik – Oleksyk, Małgorzaty Strąg i nauczycielki  - Pani Vitaliny Pastuch,  przygotowali program artystyczny. Nawiązywał on do  Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Dziecka.

1 czerwca uczniowie obu klas pierwszych zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Recytacją wierszy i śpiewem piosenek pierwszaki wyraziły wdzięczność swoim Kochanym Rodzicom, jak również zaprezentowali  wiedzą zdobytą w kończącym się roku szkolnym.

Dzień  ten na długo zostanie w pamięci naszych Pierwszaków i ich Rodziców.

Tekst:  Małgorzata Strąg

Potrójne święto uczniów kl. 1 a i b - Dzień Matki i Ojca , Dzień Dziecka oraz Pasowanie na ucznia kl. I

Utworzono dnia 23.06.2021, 17:40