Pieczemy pizzę – wizyta przedszkolaków w pizzerii

Utworzono dnia 06.03.2024

Na cienkim, albo grubym cieście, z salami, szynką, boczkiem, pieczarkami lub papryką no i oczywiście obowiązkowo z mozzarellą. Pizza włoska potrawa znana na całym świecie, chętnie zamawiana przez dorosłych, młodzież i dzieci. Lubią ją starci oraz młodsi. Często przygotowywana w domu przez mamy, babcie lub innych członków rodziny.

Jak wygląda proces jej przygotowania? Czy jest skomplikowany? Ile czasu potrzeba, żeby na nasze stoły trafiła smakowita pizza? Na te i inne pytania nasze przedszkolaki otrzymały odpowiedź podczas wizyty w Pizzerii „Giona”.

W marcowy poranek wraz z wychowawczynią panią Anetą Szot oraz Marceliną Pajor dzieci ubrane w ciepłą odzież wyruszyły do pizzerii.

Lokal znajduje się w samym centrum Szczurowej. Jest klimatycznie urządzony w stylu włoskim.

Po przybyciu przedszkolaki zostały przywitane przez właścicielkę panią Agnieszkę Golik-Skura oraz pracowników pizzerii. Następnie udały się do kuchni, gdzie słuchały jak powstaje pizza. Informacji udzielała im pani Agnieszka oraz pan Konrad – kucharz, który przygotowuje pizzę.

Dzieci obserwowały mieszanie ciasta w specjalnym urządzeniu, następnie zostały zaproszone do wspólnego pieczenia. Szef kuchni przygotował im ciasto, nałożył sos, a przedszkolaki mogły same nakładać ulubione składniki na ciasto. Największym zainteresowaniem cieszyło się salami, szynka, boczek oraz kukurydza i pomidorki koktajlowe.

Dzieci obserwowały pieczenie pizzy w specjalnym piecu. Potem mogły zjeść aromatyczną pyszną, pizzę, w której przygotowaniu brały czynny udział.

Na koniec otrzymały słodką niespodziankę – przepyszne rogaliki z nutellą. Najedzeni i szczęśliwi wrócili do przedszkola wraz z opiekunami.

Dziękujemy właścicielom pani Agnieszce Golik-Skura i Krzysztofowi Skura, szefowi kuchni oraz pozostałym pracownikom pizzerii za możliwość uczestniczenia w kulinarnych warsztatach oraz ciepłe przyjęcie.

Marcelina Pajor

Pieczemy pizzę – wizyta przedszkolaków w pizzerii