Pasowanie na czytelnika kl. I

Utworzono dnia 13.03.2023

Lubisz wiersze i bajeczni to…. Zaglądaj do książeczki. Uczniowie kl. I a i I b w ubiegły piątek zaprezentowali akademię z okazji pasowania na czytelnika.

W wydarzeniu tym oprócz pierwszaków uczestniczyli: Pani Dyrektor Joanna Ozorka-Krawczyk, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej p. Teresa Klamka oraz wychowawcy kl. I p. Iwona Czesak oraz p. Stanisława Bernady i przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Szczurowej wraz z wychowawczynią p. Anetą Szot.

Dzieci odpowiadały na zagadki związane z książką, recytowały wierszyki, odgadywały nazwy wierszy polskich autorów: Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Czytały zdania związane z książkami.

Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, zobowiązały się do szanowania książeczek. Z rąk p. Dyrektor otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki do czytania. Na koniec wszyscy uczestniczy dostali słodkości przygotowane przez Dyrekcję Szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą chętnie sięgały po literaturę, a książki zostaną ich prawdziwymi przyjaciółmi.

Marcelina Pajor

Pasowanie na czytelnika kl. I