Nagrody rozdane

Utworzono dnia 16.06.2021

11 czerwca br. dyrektor Alina Oleksy wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów zorganizowanych w związku z realizacją zadań projektu grantowego  Polski ZŁOTY ma sto lat! Nagrody zostały sfinansowane przez Narodowy Bank Polski z siedzibą w Warszawie.

Celem Projektu było uświadomienie uczniom, jak zmieniła się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umacnianie gospodarki i pozycję Polski w świecie.

Konkurs plastyczny polegał na zaprojektowaniu w formie papierowej lub prezentacji multimedialnej muralu przedstawiającego wydarzenie historyczne związane ze stuleciem polskiego złotego.

W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie. Spośród złożonych prac wybrano  najciekawsze projekty i przyznano 3 miejsca oraz 3 wyróżnienia.

Na podstawie zwycięskiego projektu, którego autorką była Zuzanna Domagała, uczennica klasy 8a, wykonano  mural na ścianie korytarza Szkoły Podstawowej  w Szczurowej.  Powstał on dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pracy pani Marii Rębacz. Nad realizacją i przebiegiem konkursu czuwała nauczyciel-bibliotekarz Marcelina Pajor.

Drugi z konkursów, krasomówczy wymagał od uczniów przygotowania i zaprezentowania wystąpienia na temat: „Złoty mistrzem świata”.

Przygotowując konkursowe wystąpienia, uczniowie wykorzystywali wiedzę zdobytą podczas warsztatów, wykładów i spotkań z przedstawicielami uczelni, instytucji kulturalnych i finansowych.

W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie. Spośród wygłoszonych mów pięciu najciekawszym przyznano nagrody książkowe - 3 miejsca i 2 wyróżnienia. Konkurs przeprowadziła nauczycielka historii Karolina Góra. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka polskiego Małgorzata Tracz.

Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców konkursów.

Konkurs plastyczny:

Zuzanna Domagała – klasa 8a
Justyna Siudut – klasa 7b
Nikodem Woda – klasa 7c

Wyróżnienia otrzymali: Iga Dopnik - klasa 7b, Karol Tracz – klasa 7b, Maciej Mączko – klasa 8a

Konkurs krasomówczy:

Wiktor Caban – klasa 7c
Gabriela Marek – klasa 6b
Julia Szafraniec – klasa 7b

Wyróżnienia otrzymali Daniel Kabat z klasy 7c oraz Daniel Babło – klasa 6b

Serdeczne podziękowania należą się również pani dyrektor Alinie Oleksy, która mimo pandemii z ogromnym entuzjazmem wspierała realizację projektu.

Małgorzata Tracz

"Projekt Polski Złoty ma 100 lat" - Laureaci Konkursu Krasomówczego oraz Plastycznego

Utworzono dnia 16.06.2021, 20:38