Międzyszkolny Konkurs Ortograficzno-Językowy

Utworzono dnia 12.06.2023

7 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół w Szczurowej odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzno-Językowy. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół naszej gminy: Niedzielisk, ze Strzelec Wielkich, Szczurowej oraz z Uścia Solnego.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Rycerze i ich czasy”. Trzyosobowe drużyny pracowały nad zadaniami z zakresu kształcenia językowego, tj. słownictwa, ortografii, interpunkcji oraz tworzenia wypowiedzi. Wszystkie zadania tematycznie nawiązywały do czasów średniowiecznych zamczysk, pojedynków i turniejów, do czasów, w których Polska przyjęła chrzest a Władysław Jagiełło pokonał zakon krzyżacki w bitwie pod Grunwaldem.

Przez labirynty językowych pułapek prowadzili uczestników konkursu uczniowie: Milena Jastrzembska, Patrycja Guzek i Bartłomiej Głąb. Natomiast zmagania drużyn oceniało jury w składzie: przewodnicząca mgr Dorota Smagowicz z Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach, mgr Marta Gurgul z Zespółu Szkoły i Przedszkola w Złotej i mgr Stanisława Klisiewicz emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Konkurs wygrała drużyna z Zespołu Szkół w Szczurowej w składzie: Kamila Hebda, Zuzanna Skruch i Dorota Budzioch. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Niedzielisk, a trzecie miejsce (ex aequo) zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uściu Solnym.

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy i pamiątkowe upominki, a uczestnicy konkursu atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Szczurowej.  Dyplomy i podziękowania wręczała Dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej mgr Joanna Ozorka-Krawczyk.

Organizacją konkursu zajęły się polonistki mgr Lucyna Gut, mgr Małgorzata Tracz oraz mgr Dorota Bieniek-Przepiórka.

Małgorzata Tracz

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzno-Językowy