Laboratoria Przyszłości-język niemiecki

Utworzono dnia 04.03.2024

Dnia 6 lutego 2024 r. uczniowie klasy 7b podczas lekcji języka niemieckiego wykorzystywali aparat fotograficzny i gimbala zakupione dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Podczas lekcji uczniowie ćwiczyli następujące umiejętności z podstawy programowej nauczania języka obcego: reagowanie na polecenia, przedstawianie w języku obcym nowożytnym podstawowych informacji zawartych w materiałach wizualnych, nawiązywanie kontaktów towarzyskich, stosowania słownictwa z zakresu tematycznego: edukacja oraz współdziałanie w grupie. Zadaniem uczniów było przygotowanie w grupach strojów i rekwizytów wskazujących na przedmioty, których nauczają prezentowani przez nich nauczyciele. Następnie witali się, opisywali prezentowane sylwetki nauczycieli i żegnali się, oczywiście wszystko w języku niemieckim. Elementy lekcji zostały utrwalone dzięki aparatowi fotograficznemu, a gimbal zapewnił komfort pracy z aparatem.

Przygotowanie przemówień i opisów dało uczniom możliwość doskonalenia umiejętności językowych, a zorganizowanie strojów i rekwizytów przysporzyło im wiele radości. Zdjęcia z lekcji ozdobią gazetkę klasową.

Anna Całka-Kosała

Laboratoria Przyszłości-język niemiecki