"Kreatywna krzyżówka"-projekt czytelniczy w kl. V b

Utworzono dnia 31.05.2023

Podsumowaniem pracy z lekturą „Janko Muzykant” była realizacja projektu czytelniczego. Piątoklasiści w czasie zajęć edukacyjnych z dużym zaangażowaniem pracowali z lekturą wykonując w grupach krzyżówkę. Wystarczyło tylko odpowiednio ją zaprojektować i ułożyć hasła w taki sposób, by krzyżówka okazała się efektywnym uzupełnieniem lekcji.

Celem głównym projektu było zachęcenie uczniów do czytania lektur, wdrażanie do pracy w grupie, do formułowania i obrony własnego zdania oraz kształcenie umiejętności prezentacji własnej pracy.

Uczniowie wspaniale poradzili sobie z zadaniem, wykazali się niezwykle szczegółową znajomością utworu Henryka Sienkiewicza. Burza mózgów przyniosła doskonały efekt, pozwalając wszystkim na przedstawienie swoich kreatywnych i oryginalnych pomysłów.

Marzena Borowiec

"Kreatywna krzyżówka"-projekt czytelniczy w kl. V b