Konkurs "Owoce i warzywa w szkole"-podsumowanie

Utworzono dnia 24.03.2023

7 marca 2023r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs "Owoce i warzywa w szkole".

Celem konkursu było:

·         kształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw,

·         wyrażanie swojej postawy żywieniowej poprzez działalność plastyczną i literacką,

·         promowanie zdolności i talentów,

·         umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III. Uczniowie klas pierwszych wykonywali samodzielnie na zajęciach pracę plastyczną, przedstawiającą ulubione owoce i warzywa w formie humorystycznej scenki promującej zdrowy styl życia.

Nieco trudniejszym zadaniom musieli sprostać uczniowie klas II i III. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych zostało wytypowanych po 5 przedstawicieli z każdej klasy, którzy reprezentowali klasę w konkursie na szczeblu szkolnym. Samodzielnie, w szkole rozwiązywali test wiedzy, polegający na odgadywaniu zagadek, krzyżówek, rebusów, wyszukiwaniu ukrytych nazw owoców i warzyw, rozpoznawaniu ilustracji zachęcających do spożywania owoców i warzyw.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

konkurs plastyczny – klasy pierwsze

I miejsce:

Klara Markowicz -  kl. 1b

II miejsce:

Emilia Śledź -  kl. 1a,   Kornelia Cierniak -  kl.   1b

III miejsce:

Tobiasz Gawełczyk -  kl. 1a,   Zuzanna Czaja  - kl. 1b,  Nikola Wujkowska -  kl. 1b

wyróżnienie:

Antonina Szafraniec - kl.1a,  Liliana Wąsik - kl. 1b,  Jakub Maj - kl. 1a,  Mary Rajczak - kl. 1b

Błażej Szot - kl. 1b,  Radosław Jawień- kl. 1a,  Wiktoria Siwiec - kl. 1a, Ksawery Bach - kl. 1b

konkurs wiedzy  -  klasy drugie i trzecie

I miejsce:

Wiktoria Bogusz 2a,  Katarzyna Czarna 3a

II miejsce:

Liliana Hanek 2a,  Milena Pawlik 3a

III miejsce:

Maja Kozak 2b,  Lilianna Pudełko 3b,  Paweł Siudut 3a

wyróżnienie:

Emilia Ciastoń 2a,  Kamila Górska 2b,  Klaudia Matyja 2b,

Izabela Sznajder 3a, Emilia Mardosz 3a, Natalia Filipek 3b

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody oraz wyróżnienia ufundowane przez Radę Rodziców  naszej szkoły. Dziękujemy pani Dyrektor Joannie Ozorce-Krawczyk za wręczenie nagród.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu były: Stanisława Bernady i Iwona Czesak

Stanisława Bernady

Konkurs "Owoce i warzywa w szkole"

Utworzono dnia 24.03.2023, 19:13