Konkurs ,,Owoce i warzywa w szkole”

Utworzono dnia 09.02.2024

16 stycznia 2024r. w naszej szkole przeprowadzono Szkolny Konkurs "Owoce i warzywa w szkole". Celem konkursu było: · kształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw, · wyrażanie swojej postawy żywieniowej poprzez działalność plastyczną i literacką, · promowanie zdolności i talentów, · umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III. Uczniowie klas pierwszych wykonywali samodzielnie na zajęciach pracę plastyczną, przedstawiającą ulubione owoce i warzywa w formie humorystycznej scenki promującej zdrowy styl życia. Nieco trudniejszym zadaniom musieli sprostać uczniowie klas II i III. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych zostało wytypowanych po 5 przedstawicieli z każdej klasy, którzy reprezentowali klasę w konkursie na szczeblu szkolnym. Samodzielnie, w szkole rozwiązywali test wiedzy, polegający na rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek, rebusów, wykreślanek, na wyszukiwaniu w zdaniach ukrytych nazw owoców i warzyw oraz rozpoznawaniu ich na podstawie ilustracji. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco Wyniki konkursu plastycznego:

1 miejsce Maksymilian Gawełczyk - kl. 1a

2 miejsce Matylda Giza - kl. 1a

3 miejsce Milena Krysa - kl. 1b

Wyróżnienia: Antonina Mnich- kl. 1b, Zuzanna Batuszan - kl. 1a, Magdalena Święch - kl. 1a, Nikodem Drej - kl. 1b, Hanna Przybysławska - kl. 1b, Magdalena Piekarska - kl. 1a, Aleksander Fiołek - kl. 1b, Filip Łoboda - kl. 1b, Nikola Świadek - kl. 1b

Wyniki testu wiedzy: - klasy drugie i trzecie

1 miejsce Emilia Śledź - kl. 2a

2 miejsce Ksawery Bach - kl. 2b Wiktoria Bogusz- kl. 3 a Klaudia Matyja - kl. 3 b

3 miejsce Nikola Kałuża - kl. 2a

3 Konrad Świadek - kl. 3b

Wyróżnienia: Jakub Maj - kl. 2a, Radosław Jawień - kl. 2a, Alicja Włodarczyk- kl. 2b, Kornelia Ciernia- kl. 2b Liliana Hanek - kl. 3 a, Emilia Ciastoń - kl. 3a, Maja Kozak - kl. 3 b

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz wyróżnienia ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy pani Dyrektor Joannie Ozorce-Krawczyk za wręczenie nagród. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu : Stanisława Bernady i Iwona Czesak Stanisława Bernady

Konkurs ,,Owoce i warzywa w szkole”

Utworzono dnia 09.02.2024, 17:39