Konkurs Czytelniczy „Kubuś Puchatek oczami dziecka”

Utworzono dnia 31.01.2024

Kubuś Puchatek to bohater literacki stworzony przez angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne. Ten sympatyczny miś jest znany dzieciom oraz dorosłym na całym świecie. Sam o sobie mawiał, że jest Niedźwiadkiem o bardzo małym rozumku. Nie do końca to prawda. Miś zawsze miał oryginalne pomysły był dobrym przyjacielem, który wielokrotnie ratował swoich przyjaciół. Zasłynął także z głębokich przemyśleń na różne tematy. Kubusiowe powiedzonka,  takie jak: – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje,  Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie oraz Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić, przeszły do kanonu literatury. Jak widać możemy się od skromnego misia wiele nauczyć na temat życia.

W celu przybliżenia najmłodszym uczniom postaci Kubusia Puchatka biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla uczniów kl. 1. Mieli oni za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą sympatycznego misia w nowej odsłonie.

Dzieci wywiązały się z tego zadania wzorowo. Przygotowały 13 prac niedźwiadka. Wykonały misia kredkami, farbkami z papierowych talerzy itp. Otrzymaliśmy wydzieranki oraz prace z zastosowaniem ciekawych materiałów plastycznych.

Wszystkie wizerunki zachwyciły Jury swoją oryginalnością, estetyką oraz nowatorskim zaprezentowaniem książkowego bohatera, dlatego zdecydowano o przyznaniu miejsc ex aequo oraz wyróżnień. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce ex aequo Filip Łoboda kl. 1 b

1 miejsce ex aequo Kazimierz Przybyło kl. 1 b

2 miejsce ex aequo Milena Krysa kl. 1b

2 miejsce ex aequo Nikodem Drej kl. 1 b

3 miejsce ex aequo Nikola Świadek kl. 1 b

3 miejsce ex aequo Tymoteusz Rosa kl. 1 b

Wyróżnienia:

Iga Hanek kl. 1 a, Iwona Rosa kl. 1 a, Bartłomiej Stec kl. 1 a, Szymon Budzioch kl. 1 b, Łucja Kozak kl. 1 b, Aleksander Fiołek kl. 1 b i Martyna Powroźnik kl. 4 a.

Kubuś Puchatek na pewno byłby zachwycony, gdyby zobaczył swoje portret tak staranie i oryginalnie wykonane. Gratulujemy wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym. Teraz pora na zapoznanie się z książkowymi przygodami Puchatka.

Marcelina Pajor

Konkurs Czytelniczy „Kubuś Puchatek oczami dziecka”

Utworzono dnia 31.01.2024, 15:07