Justyna Siudut laureatką konkursu plastycznego Bezpiecznie na wsi

Utworzono dnia 09.07.2021

Kasa Rolniczego Ubezpieczania Społecznego już po raz jedenasty zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny. W tym roku zmagania toczyły się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem Konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Konkurs plastyczny cieszył się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba uczestników: w etapie regionalnym - 401 uczniów z powiatu brzeskiego, natomiast w etapie wojewódzkim - 9079 prac konkursowych z 576 szkół z terenu Małopolski.

W kategorii wiekowej klas 4-8 pierwsze miejsce, w etapie regionalnym, zajęła Justyna Siudut, uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, która następnie została laureatką etapu wojewódzkiego. Dyplomy i nagrody odebrała podczas uroczystej Gali finałowej w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

To już kolejny sukces plastyczny Justyny Siudut.

Małgorzata Tracz

Justyna Siudut laureatka konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi"

Utworzono dnia 09.07.2021, 10:13