II miejsce w rejonie w mini koszykówce

Utworzono dnia 07.03.2024

Dużym sukcesem zakończyli swój udział w ramach Igrzysk Dzieci młodzi koszykarze z naszej szkoły. Po wygranych zawodach gminnych i powiatowych przyszedł czas na zawody rejonowe, które odbyły się w Tarnowie na hali sportowej w Pałacu Młodzieży. W turnieju wzięły udział cztery drużyny reprezentujące poszczególne powiaty. Pierwszy mecz zawodnicy ze Szczurowej przegrali z rówieśnikami ze SP w Zalasowej 16:6.  Był to pierwszy nasz mecz w turnieju i wyszliśmy do niego zbyt spięci i zestresowani – opowiada pan Robert, opiekun drużyny.  Każdy następny pojedynek wyglądał już całkiem inaczej i następne starcia okazały się zwycięskie. Najpierw lepsi okazaliśmy się od drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej, pokonując ich 11:5. Kolejny mecz, który decydował o ostatecznej kolejności w turnieju, również okazał się zwycięski dla naszego zespołu. Tym razem pokonani zostali rówieśnicy z Tarnowa ze Szkoły Podstawowej nr 9 w stosunku 12:7. Po tym meczu wśród chłopców zapanowała duża radość i satysfakcja z osiągniętego wyniku. Turniej można uznać za naprawdę udany i w grach zespołowych jest to jedne z najwyższych miejsce, jakie osiągnęły zespoły z naszej gminy w ostatnim czasie.

Skład drużyny: Miłosz Kraj, Adrian Czuj, Wiktor Czuj, Hubert Michałowski, Wiktor Mędrek, Jan Dzień, Jakub Giemza, Filip Siudut, Gabriel Skura, Tomasz Daniel, Nataniel Hanek, Franciszek Szafraniec.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

Robert Dzień

II miejsce w rejonie w mini koszykówce