Historyczny wynik w mini koszykówce chłopców

Utworzono dnia 09.02.2024

Jak dobrze pamiętam, to po raz pierwszy nasza szkoła wygrała etap powiatowy w tej dyscyplinie – opowiada pan Robert Dzień nauczyciel WF. Po wygraniu eliminacji gminnych, które odbyły się na początku lutego w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich, przyszedł czas na finał powiatowy w ramach Igrzysk Dzieci. Do Czchowa zjechało sześć drużyn chłopców, którzy na początku rywalizowali w dwóch grupach. W pierwszym meczu reprezentacja szkoły ze Szczurowej pokonała rówieśników z Uszwi 9:0. Po kolejnym dobrym meczu pokonali drużynę z Jasienia 8:3 i dzięki temu zajęli w swojej grupie I miejsce. W półfinale wysoko pokonali zespół gospodarzy 26:2 . Ostatnim krokiem do osiągnięcia najwyższego podium był finał, w którym nasi reprezentanci zmierzyli się ze szkołą z Sufczyna. Również w tym meczu pokazali się z jak najlepszej strony pokonując swoich rywali 6:2. Ten historyczny sukces zawdzięczamy zawodnikom: Miłosz Kraj, Adrian Czuj, Wiktor Czuj, Hubert Michałowski, Wiktor Mędrek, Jan Dzień, Jakub Giemza, Andrzej Antos, Gabriel Skura, Tomasz Daniel, Nataniel Hanek, opiekun Robert Dzień.

Robert Dzień

Historyczny wynik w mini koszykówce chłopców