Historie o wiekach minionych – spotkanie uczniów kl. 5 z autorką panią Ireną Górą

Utworzono dnia 25.03.2024

Książki to nie tylko źródło rozrywki, ale przede wszystkim wiedzy. Szczególnie cenne są informacje przekazywane na kartach dotyczące przeszłości. Podania i legendy opowiadają dawne dzieje naszych przodków. Ciekawsze są ponadto, jeśli dotyczą naszej najbliższej okolicy, rodzinnej miejscowości.

Historia jak mawiają mądrzy ludzie lubi się powtarzać. Pani Irena Góra autorka, pisarka i poetka od lat zafascynowana jest przeszłością swojej miejscowości. Tworzy legendy, opowiadania i bajki oraz wiersze o tematyce przyrodniczej.

Dzięki uprzejmości pani Kierownik Teresy Klamki z Biblioteki Publicznej w Szczurowej uczniowie kl. 5 a i 5 b mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim.  Pani Irena Góra zaprezentowała naszym piątoklasistom swoje wiersze oraz legendy i bajki. Pokazała dzieciom, również wykonane przez siebie rękodzieła, opowiedziała o pracy zawodowej i społecznej, którą wykonuje. Za dokonania na rzecz młodzież i  lokalnej społeczności została nagrodzone m.in. statuetką „Siłaczka”.

Autorka podejmuje niełatwe zadanie utrwalania lokalnych okruchów historii na łamach pisanych przez siebie utworów. Jej twórczość pozwoli przekazać kolejnym pokoleniom regionalne podania oraz legendy i zachować je przed zapomnieniem.

Marcelina Pajor

Utworzono dnia 25.03.2024, 13:54