Grali w koszykówkę

Utworzono dnia 05.02.2024

Pierwszego lutego  w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej  w Strzelcach Wielkich odbył się gminny turniej koszykówki rozgrywany w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W grupie dziewcząt młodszych  mecze odbywały się między reprezentacjami szkół: ZS Szczurowa, PSP Wola Przemykowska oraz PSP Strzelce Wielkie, gdzie po rozgrywkach prowadzonych systemem „każdy z każdym”, pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy. Nasze dziewczęta znalazły się na drugim miejscu.  W turnieju chłopców młodszych do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. W tej kategorii zwyciężyła reprezentacja naszych chłopców, którym serdecznie gratulujemy.

W grupie starszej, chłopcy po bardzo wyrównanych pojedynkach, w których wszystkie drużyny uzyskały  taki sam bilans punktowy, o zwycięstwie zadecydował lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło gospodarzom a nasi reprezentanci uplasowali się na trzecim miejscu. Podobnie dziewczęta, które po zaciętych pojedynkach  również zajęły trzecie miejsce, ustępując swym koleżankom z Zaborowa oraz Strzelec Wielkich.

Nagrody w postaci dyplomów i piłek ufundowanych przez Urząd Gminy i pana Zbigniewa Moskala - Wójta Gminy Szczurowa wręczyła pani Dorota Jaszczowska -  Dyrektor Szkoły.

Gratulujemy wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju. Wygranym życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

Katarzyna Biedrońska

Grali w koszykówkę