EKSPERYMENT DLA ŚWIETLICY

Utworzono dnia 02.02.2024

W naszej szkole rozwijanie pasji i pomysłowości jest niezwykle ważne, dlatego uczestnicy zajęć  laboratoryjnych, pod okiem nauczyciela chemii, przygotowują fascynujące eksperymenty dla dzieci uczęszczających na świetlicę. Lekcje, na których uczniowie prezentują doświadczenia i wykonują je z młodszymi koleżankami i kolegami, odbywają się raz w miesiącu.

Zajęcia stały się niesamowitym doświadczeniem nie tylko dla młodszych uczniów, ale także dla uczniów klas starszych, którzy z pasją i dumą prezentują swoje umiejętności. Młodzi chemicy przed każdym eksperymentem prezentują sprzęt i szkło laboratoryjne, omawiają odczynniki chemiczne, wyjaśniają zasady działania, omawiają pojęcia naukowe oraz odpowiadają na pytania. Dzieci mają okazję nie tylko zobaczyć ciekawe doświadczenia, ale również samodzielnie je wykonać.

Tego typu zajęcia, integrujące różne grupy wiekowe, są nie tylko doskonałą formą edukacji, ale także budują między uczniami więzi, wzmacniają poczucie wspólnoty. Dzięki takim inicjatywom, uczniowie mogą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi koleżankami i kolegami, zarazem dając im inspirację do dalszego rozwoju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć, które odbywały się w różnych grupach świetlicowych.

Dorota Gurgul

EKSPERYMENT DLA ŚWIETLICY