Dzień Nauczyciel 2021

Utworzono dnia 23.10.2021

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali audycję w szkolnym radiowęźle poświęconą historii pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

W ten wyjątkowy dzień wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli, którym uczniowie wyrazili wdzięczność za dzielenie się wielkim skarbem, jakim jest wiedza, za poświęcony czas, cenne wskazówki, rady i pomoc okazywaną każdego dnia. Do życzeń dołączyli muzyczne laurki w wykonaniu klasy 4b i 7a.

Podczas audycji można było również usłyszeć najmłodszych uczniów szkoły, którzy z wielkim przejęciem udzielali wskazówek przyszłym pedagogom. Drugoklasiści i trzecioklasiści wyjaśniali, kim jest nauczyciel, podpowiadali, co zrobić, aby nim zostać, przedstawiali również swoje pomysły w kwestii funkcjonowania szkoły. Z kolei uczniowie najstarszych klas prezentowali wizję idealnego nauczyciela. Audycję poprowadziły trzy szkolne dziennikarki radiowe: Zuzanna Turaczy, Justyna Siudut i Magdalena Walas.

Tego wyjątkowego dnia uczniowie naszej szkoły mieli również niepowtarzalną okazję, aby poczuć się jak Sherlock Holmes. Wszystko za sprawą konkursu  pod nazwą „Czy znasz swojego nauczyciela?”. Zadanie polegało na rozpoznaniu nauczycieli szkoły na podstawie ich fotografii z dzieciństwa lub wczesnej młodości, czyli nie tak dawno temu.

Domysłom nie było końca. Uczniowie przyjęli różne techniki detektywistyczne: pracowali w pojedynkę, tworzyli grupy dochodzeniowe, byli też tacy, którzy próbowali podstępem wydobyć ważne informacje od samych nauczycieli …

Ilu nauczycieli udało się rozpoznać klasom? Oto wyniki:

I miejsce – ex aequo  klasa VII B, klasa VIII B – 11

II  miejsce – klasa IV A – 10

III miejsce – ex aequo klasa VII A, klasa VIII C - 8

Wyróżnienie – klasa III A

Na koniec uroczystości uczniowie wręczali nauczycielom piękne, kolorowe laurki z życzeniami lub wierszami, które samodzielnie przygotowali.

Małgorzata Tracz

Dzień Nauczyciela 2021