Drugie miejsce w Gminnym Konkursie Wczesnej Profilaktyki

Utworzono dnia 09.06.2021

Uczennica klasy 7b naszej szkoły Justyna Siudut zajęła 2. miejsce, w grupie wiekowej uczniowie klas V-VIII, w Gminnym Konkursie Wczesnej Profilaktyki, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem ,,Razem przeciwko nałogom”. O zwycięstwie w danej grupie wiekowej decydowała suma uzyskanych punktów z obu etapów konkursu.

Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do działań profilaktycznych w zakresie nowych uzależnień takich, jak fonoholizm.

Justynka przygotowała komiks o tematyce konkursowej oraz przemówienie skierowane do rówieśników, w którym zawarła się idea „Razem przeciwko nałogom”.

Oprócz Justyny Siudut Szkołę Podstawową w Szczurowej,  w kategorii klas  I-IV, reprezentowała uczennica kl. 4b Milena Jastrzembska. Opiekunkami dydaktycznymi uczennic  były nauczycielki: Vitalina Pastuch, Lucyna Gut, Jolanta Łoboda i Małgorzata Tracz.

Poniżej prezentujemy komiks namalowany przez uczennicę Justynę Siudut.

Małgorzata aTracz