Bajkowy bal przedszkolaków

Utworzono dnia 22.11.2022

Bieżący tydzień to ostatni czas na zabawę, przed zbliżającym się Adwentem. Nasze przedszkolaki z Oddziału przedszkolnego w Szczurowej uczestniczyły dziś w Bajkowym balu.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji w naszej szkole NPRCz. Przedszkolaki  wybrały się w podróż do bajkowej krainy, gdzie bawiły się wspólnie chustą animacyjną, poznały wybrane bajkowe postacie,  takie jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, wróżka, królewicz i królewna oraz krasnoludka. Pomogły im odnaleźć zgubione przedmioty.

Dzieci opowiadały o swoich strojach.  Były przebrane m.in.: za syrenki, królewny, jednorożce, królów oraz wojowników i superbohaterów. Sześciolatki bezbłędnie odpowiedziały na bajkowe pytania, pomogły też Kopciuszkowi oddzielić białą fasolę od czarnej i brązowej.

Miały okazję potańczyć wraz z nauczycielami do popularnych Kaczuszek, jeździły bajkowym pociągiem, a na każdej stacji wykonywały ćwiczenia ruchowe, naśladowały figury taneczne prezentowane na ekranie. Ponadto samodzielnie tańczyły w rytm puszczanej muzyki.

Dzieci spędziły aktywnie czas, rozwijały swoją sprawność fizyczną, utrwaliły wiadomości związane z bajkami i baśniami. Mamy nadzieję, że po bajkowych zajęciach będą chciały jak najszybciej poznać wszystkie litery oraz nauczyć się samodzielnie czytać.

Marcelina Pajor

Bajkowy bal przedszkolaków