Akcja "Sprzątanie świata" - wyjazd uczniów kl. 5 b do Rząchowej i miejscowności Gminy Szczurowa

Utworzono dnia 22.03.2024

Postawy proekologiczne należy kształtować od najmłodszych lat. Wtedy możemy wyrobić w dzieciach nawyk dbania o środowisko oraz nasze najbliższe otoczenie. Będzie mieć to znaczenie dla przyszłości naszej planety, która ulega coraz większej degradacji poprzez inwazyjne działania ze strony człowieka.
     22.03.2024 r. uczniowie kl. 5 b wraz z wychowawcą panią Justyną Solak i panią Marceliną Pajor udali się do Rząchowej, aby uczestniczyć w akcji "Sprzątania świata".
Zostaliśmy ciepło przyjęci przez pana Sołtysa oraz mieszkankę Rząchowej panią Sabinę Witek. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy, które ruszyły na zbieranie śmieci.
Dzieci chętnie zaangażowały się w akcję sprzątania i z zapałem napełniały worki śmieciami znalezionymi po drodze. Znalazły rozmaite odpadki: papiery, szklane i plastikowe butelki, a nawet płyty CD. Po drodze piątoklasiści trafili na jaszczurkę, którą upamiętnili na zdjęciach.
      Udało nam się zebrać siedem worków odpadów. W remizie w Rząchowej uczestnicy akcji mieli możliwość zjedzenia drożdżówek przygotowanych przez Urząd Gminy w Szczurowej.
       Po powrocie do szkoły dla uczniów czekała jeszcze niespodzianka przygotowana przez pracowników Gminy Szczurowa.
       Dziękujemy Sołtysowi Rząchowej, pani Sabinie Witek oraz Urzędowi Gminy za możliwość włączenia się w akcję.
        Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy zaszczepią w młodym pokoleniu konieczność troski o przyszłość naszej planety.

Marcelina Pajor

Akcja "Sprzątanie świata" - wyjazd uczniów kl. 5 b do Rząchowej