Akcja „Nakrętki na misyjne studnie”

Utworzono dnia 04.03.2024

W styczniu i lutym Szkolny Klub Wolontariusza prowadził cykl działań nakierowanych na szerzenie wśród społeczności szkolnej idei wolontariatu, rozwijanie postawy wrażliwości na potrzeby innych, uczestniczenie w obszarze środowiska naturalnego, podejmowanie bezinteresownych działań na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Wolontariusze prowadzili działania informacyjne, aktywizujące, systematycznie odbierali nakrętki, segregowali je, oczyszczali, przepakowywali w zbiorcze worki i oddawali na teren szczurowskiej plebani, skąd trafiły do Tarnowa. Zbiórka prowadzona była na rzecz Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego działającego w ramach Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Zbierając nakrętki razem z nami pomagacie w budowie kolejnych studni głębinowych w Afryce. Dziękujemy za udział w akcji zimowej i zachęcamy do kontynuowania zbierania nakrętek w domach, bo druga część akcji już w czerwcu.

Anna Całka-Kosała

Renata Caban

Akcja „Nakrętki na misyjne studnie”

Utworzono dnia 04.03.2024, 08:17