11 listopada - Oddział przedszkolny Rudy Rysie

Utworzono dnia 14.11.2022

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały tą wyjątkową dla Nas – Polaków datę.

Przedszkolaki wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych.  Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Recytowały, również wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Monika Mularz

11 listopada Oddział przeszkolny Rudy Rysie